انرژی‌های تجدیدپذیر - رایان انرژی آریا

انرژی‌های تجدیدپذیر

آشنایی با انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر
انقلاب انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر در حال پیدا کردن جایگاه خود در سراسر جهان است. کشورهای پیشرفته از سال‌ها پیش وارد این عرصه شده‌اند و هر روز به نوآوری‌های نوینی دست پیدا می‌کنند. شرکت‌های فعال در صنعت انرژی تجدیدپذیر می‌توانند اقتصاد یک کشور را دگرگون سازند و انتظار می‌رود این تاثیر در سال‌های پیش‌رو به دلیل بحرانی شدن تولید برق به روش‌های قدیمی افزایش یابد.

راه نجات و بقای نسل بشر استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و کاهش گازهای گلخانه‌ای است.


هر نوع از انرژی‌های تجدیدپذیر مزیت و قیمت مختص به خود را دارد که در مقاله دیگری به آن خواهیم پرداخت. اکثر فعالیت‌های بشر برای تولید انرژی باعث انتشار گازهای گلخانه‌ای نظیر دی‌اکسیدکربن و در نتیجه گرم‌شدن کره زمین می‌شود که تاثیر زیادی بر سلامتی، محیط‌زیست، آب‌وهوا و درنهایت بقای بشریت دارد. حدود یک‌سوم انتشار گازهای گلخانه‌ای در جهان ناشی از تولید برق با استفاده از سوخت‌های فسیلی است ولی تولید انرژی از اکثر منابع تجدیدپذیر تقریبا تاثیری در گرم‌شدن زمین ندارند. براساس پژوهشی که International Panel بر روی تغییرات اقلیمی انجام داده است افزایش دمای زمین در رابطه با تجهیزات و فعالیت‌های مرتبط با انرژی‌های نو شامل طراحی و ساخت، نصب و احداث، تعمیر و نگهداری و … در پایین‌ترین سطح نسبت به دیگر انواع انرژی قرار دارد. دیگر لازم به ذکر نیست که استفاده نکردن از سوخت‌های فسیلی چه تاثیراتی بر سلامتی انسان‌ها خواهد داشت.
خوشبختانه در کشور ما نیز به همت وزارت نیرو و ساتبا حمایت‌هایی از این صنعت صورت گرفته است که «خرید تضمینی برق» یکی از این حمایت هاست؛ اما متاسفانه هنوز آن‌چنان که باید و شاید تحولات اساسی در زمینه سرمایه‌گذاری در این حوزه صورت نپذیرفته است و تنها شرکت‌های محدودی توانایی سرمایه‌گذاری در احداث نیروگاه‌های برق با استفاده از منابع تجدیدپذیر دارند. خبر خوب این است که فرصت‌های بیشماری پیش‌روی اقتصاد کشورهایی است که توانایی ابداع، اختراع، طراحی، ساخت و صادرات فناوری‌های انرژی پاک دارند.
توسعه زیرساخت انرژی‌های تجدیدپذیر شامل انرژی خورشید، باد، آب و زمین‌گرمایی از بدو تاسیس، دغدغه بنیان‌گذاران شرکت رایان انرژی بوده است. به خواست خدا و به همت کارشناسان جوان و مجرب این واحد فناور در سال ۱۳۹۵ توانستیم یک نمونه توربین بادی برای استفاده در منازل و نمونه‌ای دیگر با عنوان «درخت سبز» که زیبایی بصری نیز دارد را برای تولید برق پاک طراحی و تولید نماییم.
گسترش و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و صاحب فناوری در صنعت انرژی‌های نو کمک خواهد کرد ایران در مسیر توسعه و پیشرفت گام بردارد و به زودی به قطب تولیدات فناوری‌های پاک در منطقه و جهان تبدیل شود.
همه ما می‌دانیم که منابع انرژی سنتی مانند سوخت‌های فسیلی رو به اتمام است و دینی از آیندگان بر گردن ماست که از این منابع حراست کنیم. تنها راه نجات و بقای نسل بشر استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و کاهش گازهای گلخانه‌ای است. خانواده رایان انرژی راه‌کارهای زیر برای تولید برق پاک، سرمایش و گرمایش ارایه می‌دهد:
– نیروگاه خورشیدی
– نیروگاه بادی
– نیروگاه زیست‌توده
– نیروگاه زمین‌گرمایی
برای مطالعه بیشتر کلیک نمایید.